Koupit
Sony PlayStation 4 nebo
Microsoft Xbox One?


Vybíráme next-gen herní konzoli Sony PlayStation 4

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o herní konzoli PS4, ale neměli jste odvahu se zeptat

Proč vybrat Sony PlayStation 4?

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

Po stránce designu vám dává herní konzole Sony PlayStation 4 na první pohled jasně najevo, že jde o moderní zařízení. Vzhledově stylové, ale i futuristické tělo s jedinečně zkosenými tvary kombinuje lesklé a matné plastové materiály, které působí poměrně hodnotným dojmem. Herní konzoli je možné umístit vedle TV nejen naležato, ale zároveň také na výšku (po zakoupení samostatně prodejného stojánku). Do samotné konstrukce se navíc vtěsnal i vestavěný napájecí zdroj, který má konkurenční Xbox One v poměrně nepraktickém externím provedení. Pro vkládání Blu-Ray, DVD nebo CD médií slouží elegantní štěrbinová mechanika umístěná na přední straně herní konzole.

K propojení herní konzole Sony PS4 s vaším televizorem slouží výhradně moderní HDMI rozhraní, které přenáší vysoce kvalitní obraz i zvuk. Počítat můžete i se samostatným optickým výstupem pro zvuk. Po zapnutí next-gen herní konzole Sony PlayStation 4 vás přivítá příjemně laděné uživatelské rozhraní PlayStation Dynamic Menu, ze kterého budete pohodlně spouštět všechny dostupné hry, přehrávat filmové DVD nebo BR disky či stahovat další uživatelsky dostupný digitální obsah z obchodu PS Store.

Hardware a příslušenství

Nová Sony PlayStation 4 je aktuálně nejvýkonnějším herním systémem. Po hardwarové stránce disponuje dostatečným výkonem pro pohodlné hraní většiny moderních her ve Full HD rozlišení 1080p při 30 snímcích za sekundu. Základní parametry PlayStation 4 můžete vzájemně porovnat s konkurenční next-gen herní konzolí Microsoft Xbox One.

Nedílnou součástí konzole je vždy herní ovladač. V případě PS4 se používá bezdrátový gamepad DualShock 4, který je kromě základních funkčních tlačítek nebo analogových páček vybaven také inovativní dotekovou plochou. V herní konzoli najdete uživatelsky snadno vyměnitelný pevný disk (HDD), který slouží pro instalování her z BR disků nebo k ukládání dalšího digitálního obsahu (hry, DLC, multimédia). Pro připojení k internetu je herní konzole vybavena běžným rozhraní LAN, ale i bezdrátovou technologií WiFi.

Z volitelného příslušenství lze vyzdvihnout PlayStation 4 kameru, která slouží především k hlasovému ovládání a rozpoznání obličeje. Kamera zároveň dokáže sledovat pohyby gamepadu pomocí indikačního světla jeho Light Baru a převádět je do vybraných her. Schopnosti PS4 kamery jsou, ale daleko za možnostmi, které nabízí konkurenční senzor Kinect 2.0 na Xbox One. Mezi další možnosti patří i vzdálené hraní her (Remote Play) bez nutnosti používat TV. Za pomoci samostatné přenosné konzole Sony PS Vita s bezdrátovým přenosem, můžete hrát PS4 hry přímo na 5" obrazovce tohoto handheldu.

Hry pro PlayStation 4

Nejdůležitější vlastností herní konzole Sony PlayStation 4 je samozřejmě hraní celé řady moderních her. Kromě toho, že nabídka PS4 her v současné době výrazně převyšuje počet dostupných herních titulů pro konkurenční Xbox One, je pro PlayStation 4 k dispozici také větší nabídka exkluzivních her, které si na jiné herní konzoli nebo PC nezahrajete. Mezi tyto tituly patří zejména herní série Uncharted, Killzone, Gran Turismo, The Last of Us, Bloodborne, Heavy Rain, DriveClub, Ratchet & Clank, God of War a mnohé další. Samozřejmě si zahrajete i známé hry dostupné pro další platformy jako Dark Souls 3, Tom Clancy’s The Division, Star Wars, Hitman, GTA 5, The Witcher 3, Mafia 3, FIFA 16, Metal Gear Solid 5, Fallout 4, Far Cry Primal, Need for Speed 2015 a celou řadu dalších oblíbených her.

Obsah základního balení

V základním balení Sony PlayStation 4 najdete kromě samotné herní konzole také bezdrátový ovladač DualShock 4, monofonní sluchátka s mikrofonem (headset), napájecí kabel, kabel HDMI a USB kabel. Kromě toho jsou k dispozici i cenově výhodné sety herní konzole s vybranými hrami. Pro podporu hraní multiplayerových online her s vašimi přáteli je dále vyžadováno placené členství v PlayStation Plus (přináší i exkluzivní slevy nebo vybrané hry zdarma). Další podrobné informace o next-gen herní konzoli Sony PlayStation 4 najdete na samostatné stránce průvodce nákupem.


Vybíráme next-gen herní konzoli Microsoft Xbox One

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o herní konzoli Xbox One, ale neměli jste odvahu se zeptat

Proč vybrat Microsoft Xbox One?

Microsoft Xbox One

Microsoft Xbox One

Microsoft Xbox One je moderní multimediální centrum, ale i next-gen herní konzole v jednom. Robustní konstrukce ve výrazném retro stylu, která v mnohém připomíná starý VHS přehrávač je tvořena černým plastovým materiálem v lesklé i tmavé variantě. Z přední strany konzole je pak jediným výraznějším prvkem otvor Blu-Ray mechaniky, která je zpětně kompatibilní s DVD. Kromě samotného těla je zároveň také nutné počítat s prostorem pro poměrně velký externí napájecí zdroj (výjimkou je ovšem inovovaný model herní konzole Microsoft Xbox One Slim, kde je zdroj již vestavěný v těle).

Herní konzoli Xbox One lze připojit k vašemu modernímu televizoru výhradně za pomocí HDMI rozhraní. V případě potřeby lze zároveň použít i digitální optický výstup S/PDIF pro samostatný zvuk. Po zapnutí této videoherní konzole vás zaujme přívětivé uživatelské rozhraní (dashboard) ve stylu Windows Metro. Kromě spouštění vašich her, zde můžete snadno přehrávat filmová DVD či Blu-Ray média a najdete zde řadu zajímavých aplikací (Internet Explorer, Skype...) pro rozšířené funkce herní konzole.

Hardware a příslušenství

Herní konzole Microsoft Xbox One je se svým hardwarovým výkonem v poměrně těsném závěsu za konkurenční herní platformou Sony PS4. Výkon Xbox One umožňuje u řady her pohodlné hraní ve Full HD rozlišení 1080p při 30 FPS. Pro více informací můžete prozkoumat vzájemné porovnání parametrů obou next-gen konzolí.

Důležitým prvkem herní konzole je vysoce ergonomický bezdrátový ovladač (gamepad) s řadou tlačítek a analogových páček, který je vyroben z neklouzavého materiálu. Velmi zdařilé jsou i vestavěné vibrační motorky, které vám zprostředkují přímou odezvu během hraní her. Uvnitř herní konzole je ukrytý HDD (pevný disk), na který se instalují hry, ukládají herní pozice nebo stahuje další digitální obsah. Nové hry, demoverze, rozšiřující DLC či multimediální soubory můžete stahovat z Xbox Store, ke kterému se připojíte pomocí LAN rozhraní nebo vestavěné bezdrátové sítě WiFi.

Jako součást balení, nebo koupený samostatně (dle zakoupeného setu) je zároveň k dispozici také pohybový senzor Kinect 2.0, který vám nejen ve hrách umožní používat oblíbené hlasové a pohybové ovládání. Jde o velmi výkonné zařízení schopné rozeznat dokonce i jednotlivé pohyby vaší ruky v naprosté tmě, které nemá v současné době žádnou vážnější konkurenci. Kromě použití v samostatných fitness a tanečních hrách se používá pro rozšíření herního ovládání u mnoha běžných her.

Hry pro Xbox One

Na next-gen herní konzoli Microsoft Xbox One si užijete celou řadu povedených her. Kromě oblíbených herních titulů známých z jiných platforem jako např. Rise of the Tomb Raider, GTA 5, Tom Clancys: The Division, NHL 16, FIFA 16, The Witcher 3: Wild Hunt, Battlefield 4, Assassins Creed Unity, Dark Souls 3, Mirror's Edge Catalyst... si můžete zahrát i exkluzivní hry určené pouze pro Xbox One (Forza Motorsport, Gears of War Ultimate Edition, Halo 5, Crackdown 3, Xbox Fitness a mnohé další). Oproti konkurenční platformě PS4 ovšem Xbox One nenabízí až tak širokou nabídku her a je také nutné počítat se slabší skladbou exkluzivních titulů, které mají mnohdy spíše zvýhodnění ve včasnějším vydání. Naopak se může Xbox One pochlubit stále se rozšiřující nabídkou zpětně kompatibilních herních titulů z oblíbeného modelu Xbox 360.

Obsah základního balení

Obsahem základního balení je mimo samotnou herní konzoli Microsoft Xbox One také vynikající bezdrátový ovladač, mono headset s mikrofonem, napájecí kabel nebo HDMI kabel. Při nákupu herní konzole máte k dispozici i limitované nebo cenově výhodné edice, kde najdete vybrané hry v balení. Pro multiplayerové online hraní her s více hráči je nutné dokoupit zlaté členství Microsoft Xbox LIVE Gold, které vám zároveň umožní přístup k vybraným hrám zdarma po dobu 12 měsíců z nabídky Xbox Live. Podrobnější informace o herní konzoli Microsoft Xbox One najdete na stránce průvodce nákupem.

Drobná rada na závěr

Pokud stále váháte, zda vybrat PlayStation 4 nebo Xbox One, pak při výběru přihlédněte k tomu, jakou herní konzoli mají přátele ve vašem okolí. Herní zážitek vždy maximálně zvýšíte společným hraním multiplayerových či online her s přáteli, ať už jde o jakoukoliv konzoli a navíc si pak můžete navzájem i velmi snadno půjčovat herní tituly zakoupené na fyzických médiích pro danou herní konzoli.

Nakupujte výhodně pouze v e-shopech, které zároveň nabízejí
nízkou cenu a dopravu zdarma

 Prozkoumat nabídkyCopyright 2015 - 2016 PruvodceNakupem.cz, Všechna práva vyhrazena

Webdesign a SEO © 2015 MK